Historia nášho vzniku

História Materského centra Chrobáčik sa začala písať niekedy na jeseň 2005, kedy sa tri kamošky na svojich pravidelných stretnutiach zhodli na tom, že by bolo fajn mať nejaký priestor, kde by sa mohli realizovať a oddychovať aj so svojimi deťmi. A tak 14. februára 2006 založili Janka Briešková, Zuzka Fritzová a Bea Gálová Materské centrum Chrobáčik.

Prvou štatutárkou bola práve Janka Briešková.  Zo začiatku nemalo MC vlastné priestory, a tak sa raz za čas stretávali maminky v budove MŠ Lúky pri rôznych prednáškach a podobne.

Keďže mesto Vráble bolo týmto nápadom nadšené, hľadalo priestory, kde by sa MC mohlo viac realizovať. Na jeseň 2007 začal Chrobáčik fungovať v budove bývalej MŠ na Levickej, kde  jednu veľkú miestnosť a dvor zdieľal spolu s JDS. Herňa bola otvorená každý pracovný deň, organizovali sa rôzne prednášky a kurzy, ale už aj voľnočasové aktiviy ako napríklad Deň otcov, Výlet na Mašekov mlyn a podobne.

V roku 2008 sa MC presťahovalo do priestorov bývalých jasličiek v budove Zubnej polikliniky, kde získalo väčšie priestory, ktoré sú vyhovujúce pre deti. A tu sídli dodnes.

V rokoch 2012 až 2016 boli štatutárkami Janka Briešková a Miriam Solárová. Od roku 2016 do roku 2018 sa Miriam Solárová vymenila na poste s Dankou Kúdelovou.

Janka Briešková opustila svoju štatutársku stoličku po dvanástich rokoch až v septembri 2018 spolu s Dankou Kúdelovou a prenechali vedenie MC Chrobáčik súčasným štatutárkam Kristíne Bachanovej a Kataríne Kullačovej.

Materské centrum Chrobáčik je od svojho začiatku členom Únie materských centier.