Tím MC

Kristína Bachanová

Je maminkou troch synov – Marka a Vratka a Tomáška. Vedie Chrobáčik už od septembra 2018 a nadchlo ju to viac ako čakala. Kika v MC rieši najmä všetku administratívu,  papiere, úrady, účtovníctvo a podobne ...

Aktívne maminky

Sú maminky na MD alebo RD, ktoré chodia do nášho MC a majú záujem aspoň občas, podľa toho ako môžu, pomôcť nám v MC. Môže ísť o pomoc pravidelnú – napr. môžu viesť vlastný kurz, pomáhať pri vedení herne a podobne alebo občasnú – napr. pomoc pri organizovaní akcií ako je Mikuláš, Míľa pre mamu a podobne.

Miroslava Belenčíková

Má tri deti - dcéru Emu, syna Jakubka a malinkú Ninu a už niekoľko rokov pomáha v centre najmä s prípravou najväčšej akcie - Míľa pre mamu.

Nikoleta Mesárošová

Je maminkou Peťka a Dianky. Nika má veľa energie a nápadov! Propagácia nášho centra na sociálnych sieťach je najmä v jej rukách.

Janka Nagyová

Je maminka malej Natálky, Matúška a Miška, ktorá rada vybavuje a organizuje rôzne akcie, a tak popri svojej poslaneckej činnosti je nápomocná aj u nás - najmä pri organizovaní Míli pre mamu. Janka nikdy nepovie nie, keď potrebujeme pomôcť. Je pre nás veľkou oporou.

Monika Mališková

Má 2 dcérky Elišku a Leušku a aj napriek tomu, že už pracuje, pomáha aj nám pri organizovaní akcií a má výborné nápady. Stíha toho naozaj veľa a my sme vďačné, že ju máme v tíme.

Bibiana Šimunová

Je maminkou malého Alexka a rada sa pripojila do nášho tímu. Hoci už opäť pracuje, ostala stále aktívnou maminkou. Je veľmi kreatívna a šikovná. Tieto jej schopnosti využíva najmä pri tvorbe plagátov našich akcií a sme vďačné, že je súčasťou nášho tímu.

Ak máš záujem sa pridať do nášho tímu, budeme len radi. Daj nám o sebe vedieť!

 

Lektorky našich kurzov

Janka Ondrušková

Je certifikovaná inštruktorka masáží dojčiat CIMI (Certified Infant Massage Instructor) od r. 2009 vedie kurzy Masáž  bábätiek a Masáž novorodeniatok.

Je mamou už dvoch dospelých detí. Keď boli malé, kurzy baby-masáží neexistovali, ale tak nejak intuitívne im masírovala bruško a chrbátik, dlane a chodidlá. Janka je dosť dotykový človek. .. preto, keď  v roku 2009 objavila možnosť naučiť sa dotýkať detí vedome, hneď  ju využila. Odvtedy je masáž jej koníčkom a životným štýlom, rada ju prijíma i daruje.  A keďže je  hlboko presvedčená o jej úžasných účinkoch na tele, psychike i na duši (čo potvrdzujú mnohé odborné štúdie), rada ponúkne všetko, čo vie vám - rodičom, pestúnom, tehuľkám. Naučíte sa spolu dotýkať sa detí trochu inak – nielen rukami, ale i srdcom!

Jarmila Lišková

Je certifikovaná pôrodná asistentka, ktorá v našom centre Chrobáčik vedie kurz Psychoprofylaktickej prípravy na pôrod už od roku 2008. Svoju prácu vykonáva už 34 rokov, a preto skutočne vie o čom hovorí. Jej kurz pozostáva z pravidelných cvičení pre tehotné, ktoré sú vhodné pre tehuľky od 20tt  a z dvoch prednášok - Pôrod a Šestonedelie. Je veľkým prínosom nielen pre nás ale pre celú komunitu mesta Vráble, že sa budúce maminky majú s kým poradiť a získať všetky potrebné informácie ešte pred narodením bábätka.

Yuliia Gažiova

Je ukrajinka, ale už štvrtý rok žije na Slovensku. Narodila sa v učiteľskej rodine, sama bola učiteľkou v materskej škole a istý čas aj riaditeľkou materskej školy. Má za sebou 7 rokov práce s deťmi. Mottom jej práce vždy boli a aj doteraz sú slová Suchomlinského „Dávam svoje srdce deťom“. Momentálne je na materskej dovolenke a vychováva dcérku. Nechce prestať pracovať s deťmi, preto bude v Chrobáčiku realizovať kurz podľa metódy M. Montessori  „Objavujeme svet spolu" pre deti vo veku 2-3 roky.

Doris Ziaťková

Je absolventka  súkromného konzervatória v Nitre, ktoré ukončila pedagogickým minimom - diplomovaný umelec. Ako pedagóg tanca pracovala na ZUŠ 10 rokov, viedla deti od 3 - 16 rokov.  Po narodení syna Nikolajka absolvovala všetky potrebné školenia na získanie certifikátu na prácu lektorky pre cvičenie s deťmi od 1-3 rokov. Vo svojom vzdelávaní má v pláne pokračovať, čakajú ju školenia na cvičenie s detičkami od 0-1 roka, detská joga, pohybová príprava pre deti od 3 rokov, detské masáže a pod. Takže sa máte na čo tešiť Zbožňuje prácu s deťmi a verí, že práve toto je správna cesta pre ňu, kde využije všetky svoje skúsenosti, vedomosti a nadšenie.

Beata Uličná

Pochádza zo Zlatých Moraviec a momentálne je na materskej dovolenke s 2 ročným synom. Veľmi ju baví práca s deťmi, preto  sa rozhodla vyštudovať strednú aj vysokú školu pedagogickú. Po štúdiu pracovala v škôlke aj v škole, kde  počas výučby pracovala s Montessori aktivitami. Táto filozofia je jej blízka, a preto sa rozhodla realizovať u nás v Chrobáčiku  montessori kurz Objavujem svet s Dorotkou.

Katka Strháková

Katka je mama troch chalanov, momentálne na materskej dovolenke, ktorá sa nevie nudiť a len tak sedieť a nič nerobiť.
Má vlastnú značku oblečenia, ktoré navrhuje a šije, používaním upcyklacie (znovupouzivanie už nenosených veci a textilu). Venuje sa poradenstvu pre ergonomické nosenie detí, popri tom ruka v ruke aj laktačne poradenstvo, renovuje starý nábytok. Jej hobby sú murárske a stavbárske prace.
V MC Chrobáčik vedie umelecký kurz pre najmenšie detičky