Masáže babätiek

Pre detičky od 8 týždňov  do 10 mesiacov ponúkame kurz Masáže bábätiek, kde sa maminky (ale aj ockovia) naučia rôzne techniky masírovania bábätka, ktoré môžu pomôcť:

  • podporiť látkovú výmenu, trávenie a vylučovanie,
  • predísť bolestiam bruška, uvoľniť nafukovanie,
  • stimulovať imunitu, prospievanie a zdravý vývin,
  • prehĺbiť citovú väzbu s oboma rodičmi.

Vedie ho skúsená lektorka Janka Ondrušková. Tu je jej stručný popis kurzu:

Prvé stretnutie – zoznámenie sa, porozprávanie sa o náplni kurzu, o prínose masáži, o základných princípoch ako a prečo masírovať, o olejoch, ktorými masíruje a potom sa naučíme zručnosť masírovania oboch nožičiek -11 ťahov.
Druhé stretnutie – zopakujem si masírovanie nožičiek, naučíme sa nové ťahy na bruško 8 ťahov a aj protibolestivú masáž bruška, potom nasleduje masáž hrudníka 2 ťahy.
Tretie stretnutie – začíname novými ťahmi masáže na ručičkách 9 ťahov, prejdeme na tvár 7 ťahov a na chrbátik 5 ťahov a opakujeme, čo je potrebné. Ak stíhame, učíme sa koordinačné cviky na tonizáciu svalstva ľavej a pravej strany tela.
Štvrté stretnutie – masírujeme celé telíčko smerom od nožičiek – cca 25 min. masáž, učíme sa skrátenú 6-8 min. masáž a cvičíme koordinačné cviky.
Každé stretnutie je individuálne, môže sa mierne meniť, lebo sa vždy prispôsobujeme nálade a potrebám dieťatka, ktoré môže spinkať, plakať, papať… Po ruke je bábika, na ktorej sa dá učiť masírovať tiež.
Doporučený je kurz s 5 stretnutiami, aby sme si zručnosť masážnych ťahov osvojili ako doživotnú zručnosť.
Prítomný môže byť aj druhý rodič ZDARMA. . Olej a tlačené materiály s obrázkami masážnych ťahov zabezpečí lektorka v cene kurzu.
Ak rodič pre chorobu vynechá niektoré stretnutie, je mu umožnené prísť na to stretnutie v NASLEDUJÚCOM kurze.

Dieťatka sa dotýkate len vy, lektorka ukazuje ťahy na bábike. Budete sa rozprávať aj o prispôsobení masáže starším deťom, o porozumení plaču a signálom dieťatka, o jeho rešpektovaní, aby sa cítilo sebaisto a bezpečne, napr. aj na kurze akceptujeme jeho potreby – kojenie, spánok, hru, nepokoj… Dostanete bio panenský olej na masáž, manuál masážnych ťahov a bábiku v prípade spánku dieťatka. Vy si doneste plienkovú podložku pod telíčko (masírované časti budú odhalené), dečku alebo plienku  na zakrytie, prípadne malú hračku do ruky. Masírujeme pri príjemnej hudbe a vôni prírodných esencií, proste relaxujeme vzájomne… Popri tom sa rozprávame, vymieňame si vedomosti a skúsenosti – pre mamičky sú to aj vzácne chvíle medzi seberovnými, cítia sa oddýchnuté, s novými zážitkami – vytrhnuté z „bábätkovského“ kolobehu, ale s vedomím, že sa naplno venovali svojmu dieťatku…

Kurz sa uskutoční pri rezervácii min. 3 osôb.

Kurz bude  prebiehať v pondelky od 12.10.2020 do 2.11.2020  v čase od 16:00 do 17:30.

Cena kurzu je 50EUR.

Prihlasujte sa, prosím cez nasledovný prihlasovací formulár. Prihlasujte iba dieťa tzn. ak prihlasujte seba a dieťatko tak počet miest je len 1. Do poznámky uveďte meno dieťatka.

Dátum 12.10.2020 - 02.11.2020
Čas 16:00 - 17:30

Prihláška

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.