Príprava na dojčenie a materstvo

Príprava na dojčenie a materstvo

Hneď ako sa dieťatko narodí začína kolotoč s názvom kojenie. Asi každá z nás tak nejako predpokladá, že to pôjde bez problémov. Väčšinou však je opak pravdou. Zrazu sa v hlave vynára milión otázok. Prečo moje dieťa nepapá? Čo robím zle? Mám dosť mlieka? Nie je hladné?….

Niekedy to môže byť veľmi náročné obdobie, počas ktorého je celá rodina hore nohami a aj napriek snahe to nejako nejde. Veľmi by sme si želali, aby bolo takýchto situácií menej. Aby ste – milé budúce maminky – boli na všetko pripravené. Aby ste vedeli, čo sa deje a prečo sa to deje. Aby ste chápali samu seba, svoje telo a svoje dieťa, a preto sme pre vás pripravili kurz Príprava na dojčenie a materstvo pre tehotné pod vedením laktačnej poradkyne.

Kurz pozostáva  z jedenástich ucelených prednášok, ktoré budú rozdelené do niekoľkých tématických blokov. Hlavnou témou je samozrejme dojčenie. Dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o dojčení ešte pred pôrodom. Naučíte sa, ako vyzerá správne prisatie bábätka k prsníku a vhodné polohy, ktoré ho umožňujú. Dozviete sa ako vyhodnotiť dojčenie a výdatnosť pitia bábätka. Osvojíte si prevenciu a spôsoby riešenia najčastejších problémov s dojčením.

Oboznámite sa s vedeckými informáciami o význame materského mlieka a jeho vplyve na zdravie Vášho bábätka a Vaše zdravie.

V závere kurzu sa dotkneme aj iných ale veľmi príbuzných a dôležitých tém ako je kontaktne rodičovstvo a jeho využívaní pri starostlivosti o Vaše bábätko Ozrejmíte si základy ergonomického nosenia a naučíte sa základný úväz do šatky

Kurzu sa môže spolu s Vami zúčastniť aj Váš partner.

Tento kurz je pre vás ZADARMO!

Informácie na tel.č. 0904300047 alebo na mailovej adrese dojcenie.kruzlikova@gmail.com

Kurz začal už začiatkom leta. Momentálne je však uzavretý nakoľko naša laktačná poradkyňa Mirka priviedla v oktobri na svet svoje druhé babätko. S kurzom bude preto pokračovať pravdepodobne od marca! Budeme vás informovať!